Historia gazetki

„Gigant” (GImnzjalna GAzetka NowoTomyska) to nazwa gazety szkolnej, która powstała w nowotomyskim gimnazjum w pierwszych dniach jego działalności. Zebranie założycielskie odbyło się we wrześniu 1999 roku, a pierwszy numer ukazał się w październiku. Pierwszym redaktorem naczelnym, a jednocześnie pomysłodawcą przedsięwzięcia była Adrianna Szmatuła, wówczas uczennica klasy Ih.

Pierwszy numer gazety - październik 1999

Pierwszy numer gazety – październik 1999

Pismo w całości poświęcone było życiu szkoły i uczniów. Ukazywało się nieprzerwanie przez 10 lat w wersji tradycyjnej, papierowej.

W roku 2011 nadszedł czas zmian i „Gigant” pojawił się w nowej odsłonie – internetowej pod nazwą  Gimnazjalna Internetowa Gazetka Nowotomyska jako blog programu „Szkoła z klasą 2.0”.

W roku szkolnym 2012/13 internetowy „Gigant ” nowotomyskich gimnazjalistów rozpoczął samodzielne życie. Zapraszamy!