Nie zamienilibyśmy się na inną klasę!

Już trzy lata temu nasze gimnazjum zaproponowało szóstoklasistom naukę w klasie z rozszerzonym nauczaniem matematyki i informatyki, czyli tzw. „e-klasę”. Pomysł się spodobał i młodzież chce pracować w takim zespole. Co ich przyciąga? Na to pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź, rozmawiając z Antkiem Szymańskim i Bartkiem Dziurlą.

Jesteście uczniami klasy Ie. Co Wam się tutaj podoba?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru, nie zamienilibyśmy się na inną klasę. Co prawda, nie spodziewaliśmy się, że będzie tak dużo nauki, ale są za to inne plusy, np. nie musimy pisać tradycyjnie w zeszytach, bo notatki można sporządzać w iPadzie. Kiedy kogoś nie ma w szkole, to można wysłać gotowe notatki z lekcji i ta osoba nie musi niczego odpisywać.

Wspomniałeś o iPadach. W jaki sposób macie do nich dostęp?

Codziennie rano po przyjściu do szkoły pobieramy iPady, które są przechowywane w klasie u wychowawcy, a gdy mamy koniec lekcji, odkładamy urządzenia. Są one ponumerowane i ponosimy za nie odpowiedzialność. Za korzystanie z iPadów nic nie płacimy.

Co takiego daje praca z iPadem? Czy pomaga w nauce?

IPadów używamy praktycznie na wszystkich lekcjach: piszemy notatki, wykonujemy ćwiczenia, szukamy informacji  itp. Dzięki nim nasze plecaki są lżejsze, ponieważ większość książek i zeszytów mamy w iPadzie.

Życzymy więc wielu ciekawych lekcji !