Trudne zadanie


Święto Patrona Szkoły


We wtorek 30 maja w 281.urodziny Feliksa Szołdrskiego całe gimnazjum świętowało Dzień Patrona Szkoły. Barwnym korowodem uczniowie wraz z wychowawcami przybyli do muszli koncertowej NOK-u ,gdzie odbyłła się wcześniej zaplanowana i przygotowana uroczystość.

Uczniowie 1e odegrali scenę założenia i lokowania naszego miasta, a następnie wszystkie klasy prezentowały efekty wcześniej przydzielonych i wykonanych zadań związanych z osobą założyciela miasta oraz epoką Oświecenia. Na zakończenie odbył się Koncert Talentów – występy wokalne , instrumentalne , taneczne i kabaretowe. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Nie zabrakło dobrych humorów i pięknej pogody.

Walentynki


14 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki. Ten dzień to dobra okazja do powiedzenia o swoich uczuciach, chociaż nie można zapomnieć, że miłość należy celebrować każdego dnia, a nie tylko od święta. Gimnazjalna Poczta Walentynkowa, jak co roku, zbierała i roznosiła po klasach przygotowane kartki z życzeniami.

Próba egzaminu

10, 11 i 12 stycznia uczniowie klas trzecich przystąpili do próby egzaminu gimnazjalnego. Test miał na celu sprawdzenie ich umiejętności i wiedzy. Obowiązkowo trzeba było przynieść ważną legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem i na część matematyczną -linijkę. Egzaminy rozpoczynały się o godzinie 9.00, a kończyły  o godz. 12.30 lub 12.

Co gimnazjaliści myślą o próbie? Oto kilka wypowiedzi, oczywiście, zdania są podzielone:

,,Uważam, że test był ważnym sprawdzeniem dotychczasowych umiejętności”

,,Uważam, że egzaminy próbne są przydatne, natomiast pytania są zbyt wymagające i nie odzwierciedlają prawdziwych umiejętności”

,,Testy próbne są absolutnie niepotrzebne, ponieważ nic nie wnoszą, jedynie stresują. Biorąc pod uwagę, że z historii i matematyki także piszemy sprawdzian semestralny, to próby naprawdę nie są potrzebne”

,,Zbyt filozoficzny”

,,Test był trudny, a zwłaszcza temat ostatniego zadania z j. polskiego”

,,Część zadań była podchwytliwa, pytania zamknięte nie były odpowiednio sformułowane i dopuszczały różne możliwości ich zrozumienia”

Niestety, już w kwietniu egzaminy prawdziwe i poważne wyniki   – od nich często będzie zależało przyjęcie do szkoły średniej.Wiki

Legenda o Nowym Tomyślu

We wtorek 15 listopada na 4 i 5 lekcji w świetlicy szkolnej odbył się gimnazjalny konkurs literacki pt. „Opowiem ci legendę o Nowym Tomyślu”. Dwójka uczniów z każdej klasy przyszła do świetlicy szkolnej, aby napisać własną wersję powstania naszego miasta. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy o Nowym Tomyślu, a także stworzenie oryginalnej historii odwołującej się do realiów naszego regionu.wilkosz

Od Wadowic po Watykan

18.10.2016 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie pt. Od Wadowic po Watykan. Przedstawiono tam biografię św. Jana Pawła II, ze szczególnym zwróceniem uwagi na uwielbiane przez papieża pielgrzymki. Spektakl urozmaiciły występy artystyczne uczniów. Kral

Bez przemocy

15 października 2016 roku klasa IIIc wybrała się na bowling. Byłaby to normalna wycieczka, gdyby nie to, że okazała się nagrodą za udział klasy w projekcie propagującym hasło „Stop przemocy w rodzinie”
Do udziału w nim zostały wylosowane dwa gimnazjalne zespoły- IIIc i IIIa. Każda z tych klas musiała przygotować transparent na temat przemarszu. Pochód miał na celu uświadomienie , że zdrowa rodzina nie zna przemocy. Pod koniec projektu, kiedy oglądaliśmy przedstawienie, jury wybrało trzy zwycięskie transparenty. Tak oto klasa IIIc zdobyła II miejsce i wyjście na bowling.
W czasie gry w kręgle dobrze się wszyscy bawiliśmy, a kiedy wracaliśmy do domu,  zgodnie stwierdziliśmy, że warto brać udział w marszach propagujących takie ważne hasła i nawet gdybyśmy niczego nie wygrali, to i tak satysfakcja z tego, że mogło się komuś pomóc, jest ogromna. Jufo

Już jest.Nowy rok szkolny 2016/2017

Witajcie w nowym roku szkolnym. To, co miłe, czyli wakacje, już za nami, ale nie martwcie się, już za kilka miesięcy znów mocniej zaświeci słońce. Teraz tylko kilka poniedziałków bez znieczulenia, ileś tam cudownych piątków, po drodze raz po raz jednakowo zaskakujące kartkówki i równie niemiłosierne sprawdziany, nie wspominając o nieubłaganych klasówkach, ale- co tam, życie gimnazjalisty i tak  jest piękne!