Zagadka Stonehenge rozwiązana?

Symboliczna wymowa słynnego kamiennego kręgu Stonehenge w Anglii wzniesionego przez druidów co najmniej 3,2 tys. lat temu została podobno wreszcie wyjaśniona. Stało się tak dzięki dociekliwości kanadyjskich badaczy, między innymi emerytowanego ginekologa z University of British Columbia – prof. Anthonego Perksa.

W jego przekonaniu kamienne kręgi są po prostu wielkim symbolem płodności i przedstawiają zwyczajnie kobiece genitalia. Podobno staje się to ewidentne, kiedy ogląda się zdjęcia zabytku dokonane z lotu ptaka.

Biorąc pod uwagę naukową i zawodową specjalność profesora Perksa można powiedzieć, że dla człowieka z młotkiem wszystko wygląda jak gwóźdź

 

Gołębie cwaniaki

 

Wielu ekspertów sądziło, że gołębie wyposażone są w szósty zmysł pozwalający im bezbłędnie orientować się w jakim kierunku powinny lecieć i że ich umiejętność odnajdywania domu (a przy okazji dostarczania korespondencji) jest instynktowna. Tymczasem, jak stwierdzili naukowcy z Departamentu Zoologii w Oksfordzie, gołębie wcale nie lecą do domu najkrótszą drogą, lecz podążają wzdłuż autostrad i innych ludzkich szlaków komunikacyjnych.Okazało się nawet, że zataczają kręgi nad rondami.

Ciekawe jak sobie radziły, zanim Rzymianie zaczęli budować swoje słynne rzymskie drogi……

 

Można umrzeć ze śmiechu, czyli gimnazjalista u lekarza

W marcu 1975 roku 50 letni angielski murarz Alex Mitchell zaśmiał się na śmierć, oglądając swój ulubiony program telewizyjny. Według świadectwa żony Mitchell, zanim wyzionął ducha, śmiał się bez przerwy przez 25 minut. Nowsze doniesienie pochodzi z Bangkoku, gdzie 52-letni kierowca ciężarówki dostał ataku śmiechu w czasie snu i zmarł na atak serca po dwóch minutach chichotania. 

Znalezione obrazy dla zapytania śmiech

Choć to co prawda rzadkie przypadki, to nie zaszkodzi spytać lekarza przy najbliższej wizycie, jaka dawka śmiechu jest dla ciebie bezpieczna.

Straaaaaaaasznie fajna zabawa

12 grudnia 2014 roku odbyła się na terenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu doroczna impreza organizowana głównie dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem spotkanie nosiło nazwę ”Strasznie fajna noc”. Uczestników zabawiało grono z pozoru tylko strasznych potworów. Pod maskami tych maszkar czaili się zaś uczniowie pierwszych klas naszego gimnazjum. Rozpoczynając bój z zapałem, kończyli ledwo powłócząc nogami – przetrzebieni przez szeregi dzieciaków podzielonych na 8 ”morderczych” grup.Mężczyzna goniący potworem

Kalafior i eksperyment

 

kalafiorZespół gazety szkolnej pragnie odnotować wielce ciekawą inicjatywę, którą wykazała się klasa Ic. Z uwagi na przerabianą w ostatnim czasie lekturę ”Kwiat kalafiora”autorstwa Małgorzaty Musierowicz-  klasa ta przeprowadziła eksperyment, który miał na celu zbadanie reakcji społeczeństwa na wysyłanie w ich stronę Eksperymentalnego Sygnału Dobra (ESD). Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy: polegało to po prostu na tym, że w określonym czasie uczniowie uśmiechali się do dowolnie napotkanych ludzi. Następnie, zgodnie z procedurą, wyniki były ujmowane w sprawozdaniu i zapisywane jako „pozytywne”, czyli takie, które otrzymały odzew w postaci uśmiechu i „negatywne”, a więc  takie, które odpowiedniego odzewu nie otrzymały. Do tych zaliczały się również odpowiedzi typu: ” Czy się dobrze czujesz?” lub „Czy cię coś boli?” (choć to na jedno wychodzi).

Nasz redakcyjny kolega, obywatel S. dokonał podsumowania eksperymentu. Klasa łącznie wykonała 297 ESD, z czego 214 otrzymało odpowiedzi pozytywne, a 83 negatywne.Czas na wniosek , nasze społeczeństwo posiada w sobie OKRUCH DOBRA.

Na marginesie, właśnie ukazał się 20 tom „Jeżycjady” -„Wnuczka do orzechów”

Europejski Dzień Języków Obcych

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień języków Obcych. Dla uczniów wszystkich klas zostały przygotowane zadania dotyczące nauki języków obcych oraz wiedzy o Unii Europejskiej.

pracujemyChoć czasu było mało, a zadań dużo, to większość uczniów stanęła na wysokości zadania.Akcentem artystycznym tego wydarzenia było przygotowanie transparentów upamiętniających 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej.Te niepowtarzalne dzieła zostały zaprezentowane na boisku szkolnym na pierwszej dużej przerwie. Obecnie można je oglądać w klasach. Wkrótce poznamy wyniki rywalizacji miedzyklasowej.